Minūtes variants, Valodas konsultācijas: elektroniskā datubāze


Sūtīt e-pastā Viņa atzina, ka slimnīcu "pārkārtošanās jauda ir pietiekami ievērojama - mēs runājam pat minūtes variants pacientiem".

minūtes variants

Taču viņa uzsvēra, ka šī jaudas palielināšana cīņai ar Covid notiktu uz citu pacientu rēķina, proti, atliekot noteiktas ārstnieciskas procedūras cilvēkiem ar citām diagnozēm.

Veselības ministre arī pastāstīja, ka ir uzdevusi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam minūtes variants iespējamos pacientu uzņemšanas reorganizācijas plānus, un viens no variantiem paredz "noteiktu slimnīcu atvēlēšanu papildus tikai Covid pacientiem, ja būs tāda nepieciešamība".

Navigācijas izvēlne

Politiķe neatklāja, kuras varētu būt šīs slimnīcas. Vaicāta, kad sabiedrības varētu uzzināt skaidrāku veselības aprūpes sistēmas pārorganizēšanas plānu krīzes situācijā, Viņķele atbildēja, ka "tie plāni ir darba kārtībā, sākotnējās aprises jau ir bijušas diskutētas un šodien no rīta tad lemsim tālāk".

minūtes variants

Ministre arī piebilda, ka Latvijā ir pieejami ap mākslīgās elpināšanas aparāti, taču no viņas teiktā bija noprotams, ka nav īsti skaidrs, cik ļoti medicīniskais personāls ir gatavs tos izmantot. Vienlaikus gan Viņķele uzsvēra, ka medicīniskais personāls ir nesalīdzināmi gatavāks Covid pacientiem, nekā tas bija agrā pavasarī.

minūtes variants

Saskaņā ar Nacionālā veselības dienesta sniegto informāciju, pēdējās nedēļas laikā slimnīcās esošo Covid pacientu skaits ir dubultojies. Svētdienas rītā Latvijas slimnīcās ārstējas Covid pacienti, bet vēl pirms nedēļas stacionēti bija 72 Covid pacienti. Citi šobrīd lasa.

minūtes variants